چوب سبز

کارگاه چوب سبز در مهرماه سال ۱۳۶۰ پا گرفت . تا سال های آغازین دهه هفتاد ساز و کار آن در میدان ساخت آرایه های خانگی و اداری شعب بانکی قرار داشت .

ـ تجهیز شعبه برای بانک های صادرات و کشاورزی و رفاه و سپه در استان اصفهان

ـ بازسازی و ساخت آرایه های دکوراتیو باشگاه بانک صادرات اصفهان

ـ سالن اجتماعات بانک صادرات اصفهان

ـ بازسازی و تجهیز دو رستوران مطرح آن دهه و کتاب فروشی زنده یاد احمد میرعلایی

زبده کارهای دهه شصت این گروه تولیدی است .

ویژگی‌های امروز

فارغ از ویژگی‌های ساختاری یک شرکت یک کارخانه و یا یک کارگاه چوب سبز یک ساختار ویژه دارد و آن سازمانی است که در زمینه طراحی پژوهش تولید و اجزای تولید با محوریت کارشناسی تجربه‌های گوناگونی را نهادینه کرده‌است و همت در راه ارتقای آن دارد . دفتر فنی و واحد طراحی کارگاه چوب سبز با تلفیقی از نیرو‌های با تجربه و جوان تازه ترین فن‌آوری‌ها در زمینه مصالح اتصالات و تجهیزات را در اختیار تجارب دیروز خود میگذارد و بر این اساس \یوسته نوآوری‌ها بر پایه تجربه‌های قدیم در حال شکل گیری است .

دیدگاه دفتر فنی نگاهی پروژه مدار است و در این راه برای ساخت و آرایش پروژه‌ها در کار استفاده از مصالح محدود به سنت رایج باقی نمانده است . استفاده از ریخته گری صنایع فلزی فولاد استیل و شیشه در کنار انواع مصالح و سازه‌های چوبی معمول و رایج است .

در زمینه فراوری چوب گندزدایی آفت‌زدایی و عایق سازی چوب نسبت به انواع آفت‌ها حشرات چوب خوار و رطوبت در تولید سازه‌های چوبی ضمانت شده است . در زمینه رنگ آرایه‌های چوبی مقاوم سازی در برابر اشعه ‌UV سرما رظوبت و یخ‌زدگی حرارت و آتش سوزی است و با استفاده از انواع روغن گیاهی چوب را برای مصارف وآرایش‌ها و کاربری‌های گوناگون آماده میسازیم .